Ręczne wykonywanie ozdób łączy pokolenia i narodowości

Grudzień to czas przedświątecznych spotkań. Istnieje piękny zwyczaj, że pomimo zabiegania i przygotowań do Świąt, znajdujemy czas na spotkania w gronie osób, z którymi coś nas łączy. Tak było również 9 grudnia, kiedy to w klubie Wspak z inicjatywy dr hab. Stanisława Cygana prof. UJK – lektora języka polskiego oraz Centrum Kultury i Języka Polskiego odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział studenci z zagranicy korzystający programu Erasmus+, studenci z Ukrainy, Pani Joanna Wrońska z Wojewódzkiego Domu Kultury oraz Pani Ewa Siudajewska z ludowego zespołu NIDA. Celem spotkania była rozmowa na temat tradycji i obyczajów świątecznych w różnych krajach oraz wspólna zabawa przy wykonywaniu dekoracji świątecznych.

fot. Paweł Kwiecień